McCormick - Seria X6 LWB (G-MAX)

Seria ciągników X6 LWB ma za zadanie zastąpić popularną serię G-MAX. Na rynku europejskim będzie dostępna w trzech wersjach: X6.460, X6.470 i X6.480. Ciągniki napędzane szesnastozaworowym silnikiem o pojemności 4,5L charakteryzują się bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz turbosprężarką. Wykorzystują system S.C.R. oraz technologię obróbki gazów spalinowych, która redukuje emisję spalin bez żadnego wpływu na wydajność silnika. Jednostki napędowe o mocy homologowanej: 131, 149 i 170 KM nadają się idealnie do wszelkiego rodzaju prac polowych , transportowych , leśnych jak i budowlanych.

Ponadto nowy model X6 LWB „LONG WHEEL BASE” nie stracił długości rozstawu osi, co czyni go (jak jego poprzednik G-MAX) stabilnym ciągnikiem podczas ciężkich prac gdzie dla wymagających klientów liczy się uciąg. 

Seria X6 LWB różni się od serii G-MAX m.in.:

- Nowym designem
- Rozwiązaniem Common-Rail z przyrostem momentu obrotowego nawet o 41%
- Większą wagą o 400kg
- Deską rozdzielczą  z 3-funkcyjnym monitorem charakterystyki prac
- Nowym wykończeniem całego kokpitu

Maska traktora otwierana jest szeroko do góry, umożliwiając łatwy dostęp do komory silnika w celu rutynowej kontroli bądź konserwacji. Umocowane na jednym zaczepie wentylatory chłodzące (z przodu chłodnicy) można w wygodny sposób wyczyścić z kurzu. 

Pliki do pobrania:

Seria X6 LWB

Duży zbiornik paliwa o pojemności 270 l + zbiornik AdBlue 38 l w połączeniu z niskim zużyciem paliwa wydłuża znacznie okres miedzy tankowaniami. Seria X6 LWB jest wyposażona w zsynchronizowaną 6-biegową przekładnię 18+18 z rewersem mechanicznym lub elektro-hydraulicznym z przekładnią T-TRONIC 54+18 z 3 półbiegami zmienianymi pod obciążeniem. Dodatkowo w opcji możliwe jest zastosowanie przekładni z biegami pełzającymi, która realizuje najniższą prędkość przy pełnych obrotach silnika (od 410 m/h - wykorzystywana najczęściej w sektorze komunalnym lub warzywnictwie).

Model X6 LWB w standardzie posiada również mocny układ hydrauliczny o całkowitym wydatku 125 l/min, WOM zależny 540/1000 obr/min., tylny podnośnik sterowany elektronicznie o udźwigu 7000kg (w X6.460) i 8400 kg (w X6.470 i X6.480).

Opcjonalnie można wyposażyć ciągnik w 5 par zaworów hydraulicznych.  Przedni TUZ i WOM o udźwigu 3500 kg.